TVL ja HL avamine veebis

Seoses Eestis välja kuulutatud eriolukorraga saavad haigestunud või hoolduslehte vajavad töötavad inimesed patsiendiportaalis digilugu.ee ise avada töövõimetus- või hoolduselehe. Töövõimetus- või hoolduslehe saamiseks võib endiselt helistada ka perearstikeskusesse.

PANE TÄHELE!!!

Haiguslehe soovist digiloo kaudu teatamine on mõeldud AINULT neile, kes on ise haiged, kelle laps on haige, kelle lähedane vajab hooldamist või kes on kokku puutunud COVID-19 viirusekandjatega (laboratoorselt kinnitatud)!

Haigus- või hooldusleht EI OLE lapsega niisama aja veetmiseks või töölt ära tulemise aluseks. Samuti palume väga, et te ei testiks lahendust niisama huvi pärast, sest arstidele on haiguslehe soovide kontrollimine suur lisatöö ja hetkel digiloos esitatud avaldust tagasi võtta ei saa.

Arst kontrollib haiguslehe vajaduse üle ja kui selgub, et haiguslehe saamiseks ei ole alust, siis haigekassa ka seda kahjuks ei hüvita.

Palume suhtuda üheskoos olukorda ja abivajajatele loodud lahendusse mõistlikult ja palume enne digilugu.ee keskkonnas haiguslehe taotluse esitamist see tõsiselt läbi kaaluda.

 

 

Kuidas avada haigus- või hoolduslehte patsiendiportaalis:

1)       Logi ID-kaardi või mobiil-ID kaudu patsiendiportaali www.digilugu.ee.

2)       Klõpsa vasakul menüüs “Töövõimetusest teatamine”.

3)       Sisesta oma telefoninumber, et perearst või -õde saaks sinuga kuni seitsme kalendripäeva jooksul ühendust võtta.

4)       Töövõimetusleht avatakse vaikimisi taotlemise kuupäevast kuni 30. märtsini 2020. Haigus- või hoolduslehe täpsem pikkus selgub arutelus perearstikeskusega.

5)       Tehniliste küsimuste korral pöördu TEHIK kasutajatoe telefonil +372 7943 943 või abi@tehik.ee

 

 

 

jalus

Pirita Perearstikeskus Purje 9 Telefon 60 61 670
E ja K 07.30 - 14.00 ja 15.00 - 18.00       
T, N, R 07.30 - 16.00
info@piritaarst.ee
www.piritaarst.ee

Bänner1